Profesjonalni doradcy finansowi

W oparciu o wiedzę i doświadczenie dbamy o to, aby nasi klienci mieli produkty i narzędzia dopasowane do ich możliwości i oczekiwań.

Katarzyna Michalska ekspertem programu „Zakładamy firmę”

Ceny nieruchomości w Szczecinie galopują do góry jak szalone. Cena metra kwadratowego lokalu – zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym, rok do roku wzrosła o ponad 15%. To oznacza, że cena średniej wielkości mieszkania to obecnie ok. 450 tysięcy złotych. Katarzyna Michalska, doradca gospodarczy z Centrum Doradztwa Gospodarczego Kiżuk & Michalska, będzie stałym ekspertem programu, którego realizacja planowana jest na 10 odcinków.

„Zakładamy firmę” to nowy program realizowany przez portal wSzczecinie.pl pod patronatem Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. W pierwszym odcinku pokazujemy czy łatwo jest zostać rentierem i czy można w tej branży zarobić duże pieniądze.

Ile za pokój, ile za kawalerkę, a ile za apartament? Szybujące do góry ceny nieruchomości

   Rentierów jest coraz więcej – to zarówno osoby świadome tego, jak funkcjonuje rynek nieruchomości, gotowe do inwestowania i zarabiania pieniędzy na wynajmie, ale nie brakuje także osób, które właścicielami mieszkań na wynajem zostali dlatego, że nie chcieli, by inflacja pożerała ich oszczędności. Rynek nieruchomości w obecnym czasie może gwarantować poziom zwrotu w skali roku na poziomie 5%.

  – Przy bardziej złożonych inwestycjach w przypadku mieszkań na wynajem możemy zyskać nawet większy procent. To jednak zależy od wielu czynników np. lokalizacji oraz tym, czy będzie to najem krótkoterminowy czy długoterminowy. Żeby zostać rentierem na start powinniśmy mieć minimum 250 tysięcy złotych – mówi Bartosz Deka ze stowarzyszenia Mieszkanicznik.

  – Kawalerkę możemy swobodnie wynająć za 1200-1400 złotych i wyżej. Mieszkania dwupokojowe to cena 300 złotych wyższa. W przypadku apartamentów wiele zależy od faktycznego stanu wykończenia – mówi Bartosz Deka. – Wynajem pokoju to kwota rzędu 700-800 złotych.  To wynajmę pracochłonny, bo mamy do czynienia w jednym mieszkaniu z wieloma osobami, a to może być źródło potencjalnych problemów – dodaje Mirosław Król z firmy Król i Wspólnicy.

  Eksperci zwracają uwagę, że najpewniejszym biznesem jest kupowanie kawalerek i mieszkań o małych metrażach, ulokowanych w centrach miast oraz nieopodal tętniących życiem ośrodków akademickich. Jeżeli jednak naszym docelowym klientem mają być rodziny z dziećmi, to lepszym pomysłem są mieszkania na przedmieściach, budowane na nowoczesnych osiedlach.

„Dzisiaj to, co wchodzi na rynek sprzedaje się w błyskawicznym tempie”

   Cena metra kwadratowego mieszkania w Szczecinie to obecnie średnio ok. 7300-7400 tysięcy złotych. Dla porównania już w czterech miastach w Polsce kwota za metr przekracza… 10 tysięcy. Mowa o Warszawie, Krakowie, Poznaniu oraz Gdyni. Na dodatek ceny mieszkań we Wrocławiu już niebawem przekroczą wspomnianą wyżej granicę kosztów. Tak wysokie koszty nieruchomości nie odstraszają klientów. Wręcz przeciwnie w nieruchomościach widzimy szanse na pewne ulokowanie kapitału.

  – Dzisiaj to, co wchodzi na rynek sprzedaje się w błyskawicznym tempie. Mieszkania od deweloperów dostosowywane są bezpośrednio pod wynajem i klienci czasami biorą od razu 2-3 mieszkania. Mamy falę na rynku nieruchomości. To efekt inflacji oraz tego, że banki na lokatach nie oferują atrakcyjnych warunków – mówi Agnieszka Zalewska z firmy Atelia Nieruchomości.

70% osób decydujących się na inwestycje wybiera właśnie nieruchomości

   W każdym odcinku specjaliści będą oceniać szansę i perspektywy rozwoju przedsiębiorstwa w danej branży. Jak mówi doradca gospodarczy Katarzyna Michalska, rynek nieruchomości jest obecnie obietnicą dużych i szybkich zysków.

  – 70% osób decydujących się na inwestycje wybiera właśnie nieruchomości. Co trzecie mieszkanie w Szczecinie kupowane jest pod wynajem. Należy się zastanowić, komu docelowo chcemy wynajmować mieszkanie, bo inaczej będziemy szykować je na wynajem dla studentów, a jeszcze inaczej dla turystów. Na pewno w obecnych czasach nieruchomości t dobry pomysł na biznes – mówi Katarzyna Michalska.

  W mediach społecznościowych ważne jest eksponowanie zalet nieruchomości: – Wchodzenie w interakcję z potencjalnymi klientami, przygotowywanie efektownych zdjęć czy filmów. Warto zadbać o promocje w mediach społecznościowych, w których czujemy się dobrze – dodaje ekspert ds. social mediów Barbara Kaleńczuk.

  Program „Zakładamy firmę” powstaje pod patronatem Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Skontaktuj się z nami

Kto pyta nie błądzi. Zadzwoń i zapytaj jak możemy wesprzeć Twoją działalność.

Pracujemy dla właścicieli i zarządów dużych i średnich spółek w Polsce. Pracujemy również dla klientów indywidualnych.

Katarzyna Michalska

Finanse, Restrukturyzacje, Wsparcie prawne

tel.: (+48) 693 110... Pokaż

Filip Kiżuk

Finanse, Inwestycje, Doradztwo gospodarcze

tel.: (+48) 535 066... Pokaż

Kiżuk & Michalska - doradztwo gospodarcze

Katarzyna Michalska
Filip Kiżuk
ul. Grodzka 10/2,
70-560 Szczecin
tel.: (+48) 693 110... Pokaż
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.