Profesjonalni doradcy finansowi

W oparciu o wiedzę i doświadczenie dbamy o to, aby nasi klienci mieli produkty i narzędzia dopasowane do ich możliwości i oczekiwań.

Katarzyna Michalska wzięła udział w spotkaniu z Ministrem Finansów. Padło pytanie o dalszy lockdown

Katarzyna Michalska z Centrum Doradztwa Gospodarczego Kiżuk & Michalska wzięła udział w spotkaniu z Ministrem Finansów Tadeuszem Kościńskim oraz przedstawicielami innych ministerstw. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Dialog z Biznesem”, wzięła w nim udział grupa przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego z rozmaitych branż i sektorów gospodarki. – Bardzo cieszę się, że takie spotkanie miało miejsce, bo przedsiębiorcy potrzebują kontaktu z jednostkami decyzyjnymi. Rok 2020 wiele zmienił w naszym funkcjonowaniu, a zaczynający się rok 2021 w przypadku wielu przedsiębiorców już ostudził nadzieje na szybki powrót do normalności – mówi Katarzyna Michalska. – Spotkanie przebiegało w doskonałej i bardzo merytorycznej atmosferze. Mam nadzieje, że deklaracje o dialogu, które usłyszeliśmy z ust strony administracji ministerialnej będą miały zastosowanie w życiu. Taki kontakt jest nam bardzo potrzebny – mówi Katarzyna Michalska.

Katarzyna Michalska pytała o dalszy lockdown. Minister Finansów odpowiedział

    Organizatorem wydarzenia była Polska Fundacja Przedsiębiorczości działająca od ponad 20 lat w Szczecinie, a będąca jednocześnie jedną z nielicznych lokalnych organizacji otoczenia biznesu mającą wpływ na gospodarkę w skali ogólnopolskiej i pomagającą przedsiębiorcom w całym kraju. Katarzyna Michalska z Centrum Doradztwa Gospodarczego Kiżuk & Michalska była przedstawicielem jednego z piętnastu przedsiębiorstw zaproszonych na spotkanie. Pytań padło wiele. Katarzyna Michalska pytała o przedłużający się lockdown i związane z nim konsekwencje dla przedsiębiorców.

   – Jestem doradcą restrukturyzacyjnym i przekazuję pytanie, które pojawia się od moich klientów właściwie kilka razy dziennie: czy jest szansa, że w lutym lockdown się skończy? Przedsiębiorcy są wyczerpani i ciężko znoszą trwające restrykcje.

  Odpowiedzi Katarzynie Michalskiej udzielił sam Minister Finansów Tadeusz Kościński. – Nikt z nas tak naprawdę nie wie kiedy ten lockdown się skończy. Nie jesteśmy samotną wyspą, a częścią większego układu geograficznego. Fala nie uderza nas tak mocno jak naszych sąsiadów. Gdy otworzymy się za szybko to możemy mieć poważne kłopoty. Maski, dystans, szczepmy się i mamy nadzieje, że druga fala zniknie, a trzecia nie przyjdzie – wyjaśniał Tadeusz Kościński.

Ciekawa i merytoryczna dyskusja. „Mam nadzieje, że takich spotkań będzie więcej”

    Padło wiele trudnych pytań, ale przedstawiciele Ministerstwa Finansów – w tym sam minister Tadeusz Kościński – cierpliwie odpowiadali przedsiębiorcom, mierzyli się z uwagami i deklarowali pełną chęć współpracy z sektorem prywatnym w przyszłości. Przedsiębiorcy zainteresowani byli przyszłością spółek komandytowych, wzrostami podatków i kosztów prowadzenia działalności gospodarczej czy zagadnieniami związanymi z estońskim CITem i wprowadzaniem kolejnych gospodarczych obostrzeń. Spotkanie trwało ponad godzinę. – To była ciekawa i merytoryczna dyskusja. Mam wrażenie, że przedsiębiorcy byli bardzo usatysfakcjonowani otwartością przedstawicieli Ministerstwa Finansów i chęcią odpowiadania na nasze pytania. Mam nadzieje, że takich spotkań będzie więcej – mówi Katarzyna Michalska.

   Partnerem przy organizacji pierwszego na Pomorzu Zachodnim spotkania konsultacyjnego „Dialog z Biznesem” była Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

Skontaktuj się z nami

Kto pyta nie błądzi. Zadzwoń i zapytaj jak możemy wesprzeć Twoją działalność.

Pracujemy dla właścicieli i zarządów dużych i średnich spółek w Polsce. Pracujemy również dla klientów indywidualnych.

Katarzyna Michalska

Finanse, Restrukturyzacje, Wsparcie prawne

tel.: (+48) 693 110... Pokaż

Filip Kiżuk

Finanse, Inwestycje, Doradztwo gospodarcze

tel.: (+48) 535 066... Pokaż

Kiżuk & Michalska - doradztwo gospodarcze

Katarzyna Michalska
Filip Kiżuk
ul. Grodzka 10/2,
70-560 Szczecin
tel.: (+48) 693 110... Pokaż
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.