Profesjonalni doradcy finansowi

W oparciu o wiedzę i doświadczenie dbamy o to, aby nasi klienci mieli produkty i narzędzia dopasowane do ich możliwości i oczekiwań.

Rynek nieruchomości zalicza kolejne rekordy.

Czy 55 tys. zł za m2 to duża kwota za apartament w Mielnie? ? O pomysłach inwestycyjnych i cenach nieruchomości nad polskim morzem z dziennikarzem TOK FM Sebastianem Wierciakiem rozmawiał nasz ekspert Katarzyna.

Nadal można kupić apartament czy mieszkanie w atrakcyjnej cenie, ale ceny transakcyjne nad Bałtykiem bardzo wzrosły. W ostatnich latach w wielu miejscowościach nadmorskich lokale położone w pierwszej linii brzegowej cieszyły się największym zainteresowaniem. Wielu klientów swoje nadwyżki lokuje w nieruchomości. Często zamiast kupić nowe auto wybieramy lokalizacje nadmorskie. Pandemia i ograniczenia w poruszaniu się przyczyniły się do tego, że polskie morze cieszy się większym zainteresowaniem niż w jeszcze pięć lat temu.

– Dla wielu klientów wyznacznikiem pomysłów inwestycyjnych nie jest to ile zarobią, ale ile mogą stracić jeśli nie zainwestują swoich zarobionych pieniędzy. – przyznaje Katarzyna Rogoźnicka.

Inwestorzy boją się, że jeżeli pieniądze będą leżeć na koncie nie będą zarabiać, a na dodatek inflacja będzie im zjadać ciężko zarobione kwoty i za rok o tej porze będą mieli dużo mniej niż mają w tej chwili.

Ekspert mówi także – Też pamiętajmy, że w wielu sytuacjach inwestorami są zagraniczne fundusze inwestycyjne, które to żyją standardami zachodnimi i dla nich ceny polskie liczone w złotówkach są dużo mniejsze niż te w ich krajach, gdzie za metr kwadratowy płaci się kilkadziesiąt tysięcy Euro a nie złotych; dlatego ceny polskie są dla wielu zagranicznych inwestorów tak bardzo atrakcyjna.

Prognozowana inflacja na kolejne miesiące tego roku to nawet 7,6%. Przy wzrastających cenach żywności, energii elektrycznej, gazu może okazać się, że wielu inwestorów będzie decydować się na zakup apartamentów i nieruchomości po wyższych kwotach niż rynkowe, żeby zamrozić pieniądze. Obawa przed utratą wartości jest większa niż przeinwestowanie.

Skontaktuj się z nami

Kto pyta nie błądzi. Zadzwoń i zapytaj jak możemy wesprzeć Twoją działalność.

Pracujemy dla właścicieli i zarządów dużych i średnich spółek w Polsce. Pracujemy również dla klientów indywidualnych.

Katarzyna Rogoźnicka (Michalska)

Finanse, Restrukturyzacje, Wsparcie prawne

tel.: (+48) 693 110... Pokaż

Filip Kiżuk

Finanse, Inwestycje, Doradztwo gospodarcze

tel.: (+48) 535 066... Pokaż

Kiżuk & Michalska - doradztwo gospodarcze

Katarzyna Rogoźnicka (Michalska)
Filip Kiżuk
ul. Grodzka 10/2,
70-560 Szczecin
tel.: (+48) 693 110... Pokaż
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.