Profesjonalni doradcy finansowi

W oparciu o wiedzę i doświadczenie dbamy o to, aby nasi klienci mieli produkty i narzędzia dopasowane do ich możliwości i oczekiwań.

Dając możesz zyskać

Pierwszą rolą przedsiębiorcy jest rozwój przedsiębiorstwa i budowanie wartości firmy. Biznesmeni latami ciężko pracują pomnażając swój kapitał. Wielu z nich dochodzi jednak do momentu, w którym kolejne pieniądze na koncie przestają być celem. To właśnie czas na dzielenie się własnymi dobrami z innymi.

Nie trzeba ogromnej fortuny, żeby pomagać. Nie musimy też przekazywać kolosalnych sum, żeby realnie zmienić czyjeś życie. Czasem wystarczy niewielka kwota… Do tego dzieląc się z potrzebującymi można zyskać, nie tylko w oczach innych ludzi.

Dzieląc mnożysz

Przedsiębiorcy borykają się z różnymi problemami i zajmują się niezliczoną ilością tematów. Niejednokrotnie muszą korzystać z porad wyspecjalizowanych firm, których zakres działalności jest szeroki. Doradztwo finansowe, inwestycyjne, księgowe i prawne. Do tego współpraca z bankami, fundusze unijne, poszukiwanie prywatnych inwestorów – od ilości zagadnień może zakręcić się w głowie. Wielu właścicieli małych i większych firm szuka rozwiązań kompleksowych nie tylko, żeby poprawić funkcjonowanie lub zwiększyć kapitał własnej firmy, ale także aby zrobić coś więcej.

– Prowadzimy kancelarię doradztwa gospodarczego, w której zakres wchodzi doradztwo finansowe, inwestycyjne i prawne. Obsługując przedsiębiorców obserwujemy, że w pewnym momencie, kiedy idzie dobrze i nie ma pomysłu na kolejną inwestycję chce się zrobić coś więcej. Nie zawsze jednak przedsiębiorcy mają pomysł komu i w jakiś sposób pomóc. Stąd nasz pomysł w redystrybuowaniu dóbr – tłumaczy Katarzyna Michalska, współzałożycielka Fundacji Filipa Kiżuka I Katarzyny Michalskiej.

Działalność biznesowa i charytatywna Katarzyny Michalskiej i Filipa Kiżuka trwa od kilku lat. Poświęcali swój czas i pieniądze, by nieść pomoc innym, zachęcając do tego samego lokalnych przedsiębiorców. Teraz spięli swoje pomysły i wiedzę pod jedną nazwą, by czynić dobro w sposób bardziej uporządkowany i na większą skalę.

Celem Fundacji będzie wpieranie osób potrzebujących, w szczególności dzieci. Zorganizowana forma pomocy dzieciakom stanie się trampoliną w dobrą dorosłość. Organizacja ma połączyć wielu dobrych przedsiębiorców z tymi, którzy wymagają wsparcia. Wszystkie strony zdecydowanie mogą na tym zyskać.

– Pierwszą rolą właściciela firmy jest stabilne zarządzanie. Zarabianie jest narzędziem do osiągania celów. Oczywiście osiągany dochód jest niejednokrotnie miarą sukcesów. Przedsiębiorcy często nie mają świadomości w jaki sposób, komu i w jakiej formie mogą pomagać. My, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie przeprowadzimy cały proces – mówi Filip Kiżuk, współzałożyciel Fundacji Filipa Kiżuka I Katarzyny Michalskiej – Zgłaszają się do nas wspaniali pedagodzy, osoby związane ze sportem i kulturą, którzy mają pomysły na zorganizowanie warsztatów, kolonii dla dzieciaków, ale brakuje im pieniędzy. Często bardzo niewielkimi kwotami można pomagać i dawać szczęście. Dlatego chcemy zachęcać przedsiębiorców do dobrych gestów, a walutą będą cenne uśmiechy najmłodszych.

Plusów pomagania innym jest zdecydowanie dużo. Najważniejszy z naszego punktu widzenia to taki, że prowadząc własne przedsiębiorstwo jesteśmy odpowiedzialni za nasze otoczenie i dając coś od siebie dosłownie pracujemy nad naszą lepszą przyszłością.

Możesz na tym zyskać

Osoby wpierające Fundację mogą skorzystać z ulgi podatkowej i zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę darowizn przekazanych na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego, organizacjom takim jak Fundacja Kasisi.

Darowiznę można odliczyć od podstawy opodatkowania: w przypadku osób fizycznych do 6%, w przypadku osób prawnych do 10% uzyskanego dochodu.

Osoby fizyczne wpierające Fundację mogą skorzystać z ulgi podatkowej przewidzianej w art. 26 ust. 1 pkt. 9 ppkt. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym można zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę dokonanych darowizn w łącznej wysokości nieprzekraczającej 6 % dochodu.

Osoby prawne wpierające Fundację mogą skorzystać z ulgi podatkowej przewidzianej w art. 18 ust. 1 pkt. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zgodnie z którym można zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę dokonanych darowizn w łącznej wysokości nieprzekraczającej 10% dochodu.

Jeśli zabrzmiało poważnie i nadal nie wiesz jak się za to zabrać, koniecznie poproś o pomoc specjalistę.

Nasza przyszłość leży w szczęśliwych rękach dzieci.

Przedsiębiorca, który chce przekazywać datki potrzebującym ma do wyboru kilka znanych dużych, ogólnopolskich fundacji. Jeśli jednak ktoś chciałby pomagać lokalnie i widzieć jak realnie zmienia się czyjeś życie na lepsze ma teraz możliwość – Fundacja Katarzyny Michalskiej i Filipa Kiżuka jest jego rozwiązaniem.

– Trzeba wiedzieć jak pomóc, żeby to przyniosło wymierny, długofalowy skutek. Przedsiębiorca nie ma czasu na to, żeby zastanawiać się. Prowadząc kancelarię doradztwa gospodarczego zauważamy potrzebę łączenia wspaniałych ludzi z tymi, którzy wsparcia potrzebują. Chcemy zająć się redystrybucją dóbr pomiędzy Posiadającymi a Potrzebującymi. Wiemy też, że ciężko wybrać jedną osobę, która otrzyma wsparcie i nie każdy ma czas i pomysł, jak to zrobić. My to wszystko mamy – mówi Katarzyna Michalska.

Założyciele fundacji wierzą, że szczęśliwe dzieciństwo przekłada się na szczęśliwą dorosłość, a to, co zrobimy dzisiaj zaowocuje w przyszłości. Przekonują, że każdy, niewielki nawet przedsiębiorca może pomagać w rozwoju dzieciaków. Celem Fundatorów jest zbieranie pieniędzy i redystrybuowanie ich lokalnie poprzez tworzenie stypendiów oraz pomoc długofalową.

Zdjęcia: Jarosław Gaszyński

Skontaktuj się z nami

Kto pyta nie błądzi. Zadzwoń i zapytaj jak możemy wesprzeć Twoją działalność.

Pracujemy dla właścicieli i zarządów dużych i średnich spółek w Polsce. Pracujemy również dla klientów indywidualnych.

Katarzyna Rogoźnicka (Michalska)

Finanse, Restrukturyzacje, Wsparcie prawne

tel.: (+48) 693 110... Pokaż

Filip Kiżuk

Finanse, Inwestycje, Doradztwo gospodarcze

tel.: (+48) 535 066... Pokaż

Kiżuk & Michalska - doradztwo gospodarcze

Katarzyna Rogoźnicka (Michalska)
Filip Kiżuk
ul. Grodzka 10/2,
70-560 Szczecin
tel.: (+48) 693 110... Pokaż
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.
Korzystając z naszej strony, akceptujesz nasz regulamin. Oświadczasz, że jesteś świadomy używania przez nas plików cookie i podobnych technologii w celu ulepszania i dostosowania treści oraz analizy ruchu.